| alexmarius92u492 a întrebat:

Salut,TPU am un galaxy s3 si nu citeste tot ram-ul in loc sa am 1 gb ram am doar 800 cred ca este din cauza androidului am 4.2.2 si as vrea rom-ul lui de 4.3 sa.i bag imi puteti da un site de unde il pot descarca sa fie, sigur ca am mai descarcat si din alta parte si nu a mers
Funa

Răspuns Câştigător
| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Stai linistit asa au toate telefoanele nu o sa vezi un telefon cu 1 gb ram si sa aiba 1024 mb, la fel si cu 2 gb, am un xperia z si am doar 1855. asa este cu toate telefoanele stai linistit.

3 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Tu crezi ca sa schimbi android-ul este asa simplu?
In primul rand, trebuie sa Root-ezi telefonul. In al doilea rand, bucura-te ca nu ai mai mult ocupat din Ram, iar daca o sa iti bagi 4.3 o sa iti ocupe si mai mult spatiu. Iar Android-ul 4.3, trebuia sa il primesti official de la Google. Deschide Wi-fi-ul pe telefon sau internetul, intra la setari, la " Despre Telefon " si da la actualizare Software si trebuie sa iti apara actualizare la 4.3.

| Caddy1609 a răspuns:

O parte din memoria ram o ocupa sistemul de operare al deviceului in orice caz, fie el telefon tableta pc sau laptop.el are 1 gb dar android-ul nu merge doar cu curentwinking are si el nevoie de o mica memorie.Ca sa intelegi cei 800 de care zici tu sunt "memoria libera disponibila" din cei 1 gb

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înţeleg că tu vrei să-i faci şi update la Android 4.3 Jelly Bean :)

Poţi verifica dacă există vreun update oficial - vezi detalii la oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.