| cristi1351 a întrebat:

Salut TPU
Am un iphone 5 si cand sun pe cineva sau sunt sunat nu pot auzi persoana respectiva... Ei ma pot auzi, dar daca dau telefonul pe difuzor sau ii bag castile merge perfect, deci e defecta casca (earpiece). Se poAte repara? Daca da cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| Just4Joker075 a răspuns:

Salut Cristi, da casca se poate repara, daca telefonul este in garantie, poti sa-l duci in service si nu te va costa nimic, daca nu se poate repara casca atunci vei primi unul nou, un iphone 5 nou, in cazul in care telefonul nu mai este acoperit de garantie atunci vei plati reparatia

2 răspunsuri:
| CatalinaMA a răspuns:

Am un prieten cu aceeas problema la un iphone 4. e de la microfon, trebuie schimbata pisa aia sigur, la 4 costa in jur de 100 lei reparatia, la 5 nu stiu happy

| cristi1351 explică:

Mersi pentru raspunsurile rapide, se poate sa dau funa la 2 persoane?