| gabytzu22 a întrebat:

am un LG l7 si am lag la el,nu este lagul mare dar este suparator, si am citit pe net si am inteles ca s-ar putea sa fie din cauza cardului. am card microsd de 2gb... oare daca iau unul mai mare o sa mearga mai bine?

FUNDA

5 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Ai Lag la el? Sub ce forma?
Adica nu me misa in timp real iconitele sau ce?
Lag-ul nu este din cauza cardului si pentru a te convinge scoate-l si foloseste telefonul cateva minute fara card sa vezi daca se misca la fel sau nu
Sau cine stie posibil sa ai o eroare la card insa eu nu vad rostul pentru care sa apara un lag

| gabytzu22 explică (pentru panther2007):

Iconitele nu se misca in timp in real dau daca intru intr-o aplicatie si dupa ies imi par iconitele pe rand

| panther2007 a răspuns (pentru gabytzu22):

Asta nu este neaparat o problema cauzata de cardul tau SD poate fi o problema nativa a telefonului, dar pentru ca exista si posibilitatea ca respectivul tau card sa contina o eroare iti recomand sa folosesti telefonul cateva minute fara card si sa deschizi o aplicatie spre exemplu un mic joculet, in cazul in care telefonul va face la fel atunci problema este una nativa si ti-as recomanda sa il duci in service daca mai ai garantie, in cazul in care nu face la fel atunci iti recomand sa iti schimbi cardul sd caci el are o eroare

| alexxis0712 a răspuns:

Scoate bateria si bag-o la loc.

| winer98 a răspuns:

Nu conteaza memoria la card si ce class este 2 4 6 8 ia si tu unu de 8 are viteza scriere copiere mai rapida. Fuunda?