| anonim_4396 a întrebat:

am un Nokia lumia 625 si nu pot sa configurez familia mea.
De fapt am incercat sa o configurez(pe pc)si ma pierd aici:
Pentru a modifica setările de descărcare aplicații pentru un copil

Puteți acorda sau nu copilului dumneavoastră posibilitatea de a descărca aplicații și jocuri din Magazinul Windows Phone și puteți stabili ce evaluări de jocuri poate vedea și descărca copilul.

Pe computer, accesați Familia mea pe site-ul web Windows Phone și faceți sign in folosind contul Microsoft configurat drept cont părinte.

În pagina de pornire Familia mea, lângă numele copilului, faceți clic pe Modificați setările, apoi procedați într-unul din modurile următoare:
Pentru a permite copilului să achiziționeze aplicații și jocuri, sub Descărcări aplicații+jocuri, selectați Permiteți pe cele gratuite și cu plată.
Pentru a permite copilului să descarce numai aplicații și jocuri gratuite, sub Descărcări aplicații+jocuri, selectați Permiteți numai pe cele gratuite. Astfel copilul dumneavoastră nu va putea efectua achiziții în cadrul aplicațiilor, nici măcar din aplicații gratuite.
Copilul nu trebuie să descarce nicio aplicație și niciun joc? Atunci, sub Descărcări aplicații+jocuri, selectați Nu permiteți.
Pentru a configura cea mai matură evaluare de joc pe care copilul s-o poată răsfoi sau descărca, activați Filtru evaluare jocuri. Pentru a accesa site-ul web Software Microsoft pentru siguranța familiei și a modifica evaluarea, faceți clic pe Modificați evaluarea.
Pentru a permite copilului să răsfoiască și să descarce jocuri neevaluate, bifați caseta de selectare de lângă Permiteți jocuri neevaluate. (Unele jocuri neevaluate pot avea conținut inadecvat pentru copilul dumneavoastră.)
Note
Multe jocuri sunt evaluate în conformitate cu adecvarea conținutului lor pentru diferite grupe de vârstă, dar aplicații nu sunt evaluate astfel.
Atunci când opțiunea Filtru evaluare jocuri este dezactivată, setările pentru
Ma pierd acolo la fraza:În pagina de pornire Familia mea, lângă numele copilului, faceți clic pe Modificați setările, apoi procedați într-unul din modurile următoare: eu nu am nici un modificati setarile. Ma ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un cont Microsoft apoi sa faci setarile de care iti spune.

| anonim_4396 explică (pentru Cosminovici18):

Am un cont Microsoft