| Glodeanu_Mihaela_1975 a întrebat:

am un Orange nivo si am primit de craciun un card de memorie hama extern am instalat de pe google play app2sd si nu stiu cum sa le mut pe cardul extern jocurile luate de pe google play sau alte aplicatii? Ajutati-ma va rog dau funda!

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Orange Nivo nu permite instalarea aplicatiilor pe cardul microSD. Cardul microSD este citit ca un card extern ce poate fi folosit la stocarea de continut multimedia.
Totusi, poti incerca urmatorii pasi pentru mutarea aplicatiilor dorite:
Meniu -> Setari -> Aplicatii > Descarcate> se va selecta aplicatia dorita > Mutare pe card SD.

Sarbatori fericite,
Orange Helper