| Anonimulnegru a întrebat:

Salut TPU. Am un prieten care și-a făcut YouTube premium de pe un iPhone, acel iPhone l-a vândut și și-a luat Samsung și vrea să anuleze YouTube premium și îi cere un dispozitiv Apple sau iTunes, ce poate face ca să anuleze contul?
Dau Funda!

2 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Pai achizitia se face cu cardul din contul google. Sa-si bage contul google pe noul telefon si sa-l anuleze de-acolo.

Daca nu merge, sa contacteze clientul si sa rezolve intre ei. Daca nu coopereaza, sa se duca la banca sa blocheze cardul.

| CosminDamian a răspuns:

În primul rând intră pe contul de YouTube și deconectează te de la toate dispozitivele. Apoi intră pe noul dispozitiv Samsung sau iPhone ce o fi si loghează-te din nou cu acel cont. Contul de YouTube premium nu poate fi anulat decât dacă ești în perioada de probă gratuită iar după cele 30 de zile de probă gratuită singurul lucru pe care pot să-l faci este să-i dai dezabonare. Ca să fii sigur și liniștit poți să ștergi și metoda de plată ca să nu aibă de unde să-ți tragă