| Drifterx500 a întrebat:

Salut TPU! Am un Samsung Galaxy A51 si mi s-a spart display, functioneaza, dar e spart destul de rau, unde este cel mai bun service de reparare si ieftin? Doar in orasul Targoviste
P.S: Cam cat costa aproximativ reparatie?

5 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Cum a spus si sven, reparatia, cu tot cu piesa, se invarte in jurul sumei de 300-400 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea ori cauți un partener Samsung autorizat, ori trimiți direct la Samsung ( București) sa îl repare. Cele no name posibil sa facă treaba proastă ori sa monteze piese care nu sunt originale și după un tip sa apară alte probleme. Tu vrei și ieftin și de calitate, eu sunt de părere ca mai bine plătești mai mult și știi ca este făcută o treabă bună și care sa nu se strice in timp. Dacă montezi o piesa ieftina aceasta se va strica apoi mergi din nou sa înlocuiască, alți bani, alta bătaie de cap. Când poți plăti de prima data pentru o piesa originală și știi ca va tine. Iar data viitoare montează și tu o folie din sticlă. O folie nu costa cât un ecran nou.

Descarci aplicația Samsung Members ( asta daca nu cumva ai în telefon) și întreabă pe forum dacă exista service autorizat în orașul tău.

| 19flo79 a răspuns:

Te costa in jur de 400 dar cu putin efort, comanzi unul de pe net si il schimbi tu.

Nimeni nu s-a nascut invatat... happy

| svenhassel13 a răspuns:

Sub 300 de lei eu nu cred ca e posibil sa găsești. L-am schimbat eu acasa pentru ca ma pricep, l-am comandat de pe eMAG unul compatibil, neoriginal, cu 158 de lei. deci in service autorizat iti vor lua peste 250-300

| SD99 a răspuns:

Ti-l schimbi cam degeaba, nu va mai fi la fel de rezistent ca inainte, am patit si eu si la o a doua gafa s-a spart cu tot cu ecran de protectie fisurat si mai zdravan