| Cumintzel a întrebat:

am un Samsung galaxy s advance si mi sa zgariat ecranil si vreau sa il schimb, daca il schimb este tot super amoled ecranul care il cumpar? Si se vede tot asa bine cum se vede cu ecranul din fabrica?

9 răspunsuri:
| Inure a răspuns:

Daca vei cumpara ecran original, normal ca se va vedea intocmai ca si cel din fabrica. Oricum daca iti cumperi nou, ar trebui sa iti iei si o folie mai buna, totusi un ecran costa cam 200-300 de lei, din cate stiu cu tot cu touchscreen ajunge cam la 400 de lei.

| dani0822 a răspuns:

Nu iti schimba display-ul, schimba doar touchscreen-ul, nu iti face probleme, display-ul ramane, acela zgariat este touchscreen-ul.

| Cumintzel explică (pentru dani0822):

Pai numa partea deasupra este putin zgariata. Se piate schimba?

| dani0822 a răspuns (pentru Cumintzel):

Da, se schimba, pretul este intre 100- 250 de lei.

| Cumintzel explică (pentru dani0822):

De pe ce site as putea sa cumpar un touchscreen original, dar as dori sa imi scrie sub display SAMSUNG?:-D Daca ma poti ajuta iti dau fundita.:-)

| dani0822 a răspuns (pentru Cumintzel):

O sa iti trimit maine cateva site-uri de unde poti cumpara un touchscreen original.
noapte buna

| Cumintzel explică (pentru dani0822):

Bine. Astept sa imi zici un site.happy

| dani0822 a răspuns:

Am gasit cateva site-uri, dar din pacate touchscreen-ul costa foarte mult( 350 ron), adica 30 % din pretul telefonului ca nou, eu iti recomand sa mai astepti cateva luni pana mai scad preturile. din cate am inteles este doar o mica zgarietura care nu ii afecteaza functionalitatea, daca gasesti un touchscreen mai ieftin, garantez ca nu este original. te anunt daca vad un pret bun.

| Cumintzel explică (pentru dani0822):

Nu este o zgarietura chiar asa mare, oricum mai astept ca nu se merita sa dau bani pe un ecran ca are o zgarietura de numa vreo 4-5 cm aproximativ, mai astept ca poate mi se zgarie iar si cabd are mte zgarieturi atunci o sa il schimb si nu afecteaza telefonul ca este doar o zgaritura mica si fina care se vede mai tare la lumina. Oricum multumesc.happy