| Nova21 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S2 Plus si are o zgarietura pe ecran nu foarte adanca. Vreau sa scap de ea si nu stiu cum, pasta aceea DISPLEX sau cum se numea e buna?(fara raspunsuri de genu "pune folie de protectie sau "mars cu el de aici si dul la reparat" ca ne suparam si fac pasta de mici din DISPLEX)
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pasta,,displex,,acopera zgarietura, protejand ecranul de alte presiuni mecanice, care ar putea sa-l perforeze.Folia acopera tot ecranul, si nu are acelasi efect.Foloseste pasta, dar sa fie de calitate, sa nu te fenteze cineva cu vreun silicon ordinar.

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Daca e adanca nu cred ca o va repara dar incearca totusi ca un display la s2 este 9 milioane am intrebat eu, s2 plus e la fel la display ca s2 simplu.

Sper ca sti sa folosesti pasta aceia.

| flavius12303 a răspuns:

Schimba ecranul sau cum spuneai tu cu pasta.

| MariusNeoM a răspuns:

Dul la reparat si pe viitor ai grija de elwinking