| paulmicutz a întrebat:

am un Samsung galaxy s2 si as dori sa fac un upgrade, Toata faza este ca as dori sa-l fac din telefon. Daca intru in setari dupa in despre telefon si dau acolo actualizare software dupa ce se intampla. Astept sau ce sa fac?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Întâi să-ţi fie încărcată bateria telefonului ( 100 % ), deoarece actualizarea de software durează ( şi se consumă din baterie ) şi NU trebuie întreruptă!

După ce dai "Actualizare software" trebuie să aştepţi, va căuta dacă este un soft disponibil şi dacă găseşte îl va instala...

Dacă NU găseşti update la soft prin această metodă, atunci să faci update folosind Samsung Kies.

Acest model vine din fabrică cu Android OS v2.3.4 (Gingerbread) SAU cu v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), upgradabil la 4.1 (Jelly Bean).

Deci, POŢI face şi update OFICIAL de pe site ( direct de pe telefon ) sau folosind Samsung Kies pe care-l poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează Kies atunci este ok.

Aşa cum ziceam, ar fi preferabil ca ÎNAINTE de asta să descarci şi să instalezi pe Pc programul SAMSUNG Kies de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Vezi şi :
http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

http://www.samsung.com/......9100LKACOA

Toate cele bune.

| COOLboY a răspuns:

Dupa ce apesi/atingi pe "Actualizare software" va cauta actualizari de soft. Trebuie insa sa fii conectat la internet, preferabil Wi-Fi. Daca nu-ti da niciun uptade, nu iti da! Daca iti da atunci te vei descurca tu, e foarte simplu!

| Axelyuki a răspuns:

Acolo iti apar Toate versiunile mai noi decat a telefonului tau vezi cea mai noua si o descarci (numai daca ai acces internet)