| OnixxXdd a întrebat:

..
Am un Samsung Galaxy SIII si pe timpul noptii il opresc pentru a nu consuma bateria.
Poate sa apara cu timpul vreo problema daca il opresc des?
Daca da cum pot sa il fac sa nu imi consume baterie noaptea?
p.s. : consuma cam 1% pe ora
Funda!

Răspuns Câştigător
| SQueeZer a răspuns:

Nu are nici o problema daca il inchizi deslaughing. Nu inteleg de ce il inchizi si nu il bagi la incarcat? Nu e ca telefoanele vechi care trebuia sa astepti sa se termine bateria si apoi sa il incarci...happy.
Daca vrei sa nu se termine asa de repede bateria, poti incepe prin a-ti inchide aplicatiile care mananca mult si nu au nici un folos laughing...

3 răspunsuri:
| OnixxXdd explică (pentru SQueeZer):

Seara inchid toate aplicatiile si bateria ma tine cam 3 zile. Adica daca il incarc noaptea peste 3 zile il incarc iar noaptea.Dar daca consuma mult noaptea cand nu e la incarcat trebuie sa il pun ziua si nu vreau. Ca am nevoie de el.

| Lavvvo a răspuns:

Tine luminozitatea la 1.
La telefoanele cu android cam atat tine o incarcare.

| SQueeZer a răspuns (pentru OnixxXdd):

Eh acum si tu... Vrei si telefon calumea si baterie puternicalaughing. Telefonul meu mai mult de o zi nu rezistahappy. Il incarc in fiecare seara. La telefoanele astea mai noi nu poate face bateria foarte puternica pentru ca ia in greutate si ei vor sa fie cat mai usor si mai subtire telefonulhappy.