| GameFace a întrebat:

Salutare prieteni! Am un Samsung Galaxy A5 2017, si am o nelamurire in legatura cu bateria.
Acest telefon are o beterie uimitoare 3000mA, bateria ma tine doua zile lejer, dar in timpul noptii de exemplu cand ma culc are 50%, cand ma trezesc 35, 34 ceva de genu... eu inteleg ca pe timpul noptii mai scade din baterie, dar nici asa mult, daca stiti careva care ar putea fi problema

8 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Probabil un inceput de sfarsit al bateriei. Aveam una de 2600, lasam telefonul cu wifi activat + aplicatiile care rulau inclusiv yt, mai ascult muzica inainte sa adorm, iar daca seara avea 50% baterie, dimineata cand ma trezeam o avea minin 46%. Vreo luna mai tarziu s-a umflat ca dracu si s-a dus laughing.

| GameFace explică (pentru DovleacTurbat):

Telefonul este nou, cum sa se duca dreacu? big grin

| DovleacTurbat a răspuns (pentru GameFace):

Faceam referire la baterie nu la el, am presupus doar pentru ca si eu am trecut prin acelasi lucru laughing.

| SweetTFresh a răspuns:

Salut! Nu te dezamagi, ai un telefon foarte bun! Probabil ca uiti Wi-Fi-ul deschis sau multe altele ce iti pot manca din baterie. In caz ca esti curios/a poti merge la o telefonie si iti vor spune baietii de acolo cum stau lucrurile. Bafta!

| GameFace explică (pentru SweetTFresh):

Da telefonul este foarte bun, l-am luat nou ..are practic o luna, si tin sa mentionez ca opresc toate aplicatiile, si totusi se repeta iar

| SweetTFresh a răspuns (pentru GameFace):

Mai toate se descarca, e normal. Cum spuneam, du-te la o telefonie.

| Ursulescu_Daniel_1988 a răspuns:

Probabil tii aplicatiile deschise sau internetul, te sfatuiesc sa instalezi un antivirus bun cum ar fi 360 security pe mine m-a ajutat f mult sper ca ti-am fost de folos

| Ursulescu_Daniel_1988 a răspuns:

Probabil ca tii aplicatiile deschise sau internetul, daca nu e asa incearca sa instalezi un antivirus recomand 360 security deoarece m-a ajutat pe mine foarte mult si sper sa te ajute si pe tine