| ghicice a întrebat:

Am un telefon Cosmote Xplore(ZTE blade v) si nu imi place sistemul de operare.Pe cyanogen nu am gasit modelul meu si nu stiu alte custom room-ururi.Mi-ati putea da unul si sa-mi ziceti cum se instaleaza.

P.Sbig grinACA mi-ati da si un link pentru un root bun ar fi foarte tare

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Salut,
Sa stii ca nu vei gasi versiuni ROM custom pentru orice model de telefon. Ba chiar pot spune ca si cele pentru care gasesti, nu toate functioneaza corect.
Dar daca nu poti instala alt Android, poti instala alta interfata. Uite aici: http://www.gsmreview.ro/......roid-6713/
Daca tu stiai deja asta, poate fi util altcuiva.
Root nu am gasit nici eu ceva sigur, daca ar fi al meu n-as risca sa il stric.