| bodanus a întrebat:

Am un telefon Huawei Ascend G6-U10 si am mari probleme cu el in primul rand ca sa descarc ceva de pe magazin play ex.jocuri sau alte aplicatii am comutat sa se descarce direct pe card are 8gb care nu are pe el decat niste foto. putina muzica si imi spune spatiu insuficient si trebuie sa sterg niste aplicatii de pe display care sant din fabrica ca sa mearga iar in cazul in care merge se blocheaza tel trebuie sa ii dau restart de vreo 7-8 ori ca sa functioneze, astept o 1-2 ore si pe urma trebuie sa sterg aplicatia ca sa mearga normal sant chiar asa de proaste tel.astea ce pot face cum ma puteti ajuta ca sa nu dau cu el de pereti sau sa il pun pe calea ferata? Va multumesc si astept un raspons urgent din partea dvs!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aplicatiile se duc automat in memoria interna a telefonului. Nu le poti muta in card.Asa se intampla daca ai memoria telefonului plina.Mai sterge din aplicatiile vechi sau instaleaza un program de curatare.

| bodanus explică (pentru darrio2007):

Salut imi poti spune un program de curatare bun? Multumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru bodanus):

360 Security folosesc eu.Din Magazin Play.

| bodanus explică (pentru darrio2007):

Multumesc mult dar nu exista sa ii dau un upgrade?

| darrio2007 a răspuns (pentru bodanus):

Upgrade la ce? La sistemul de operare?

| bodanus explică (pentru darrio2007):

Da

| Mary012 a răspuns:

Sa stii ca Huawei-urile sunt foarte proaste si eu am avut unul ASCEND G510 si mergea greu se bloca ii dadeam restart si intr-un final mi s-a ars cadn l-am bagat la incarcat.Mi-am luat un telefon Asus la fel ca laptopul si sunt tare multumit.

| bodanus explică (pentru Mary012):

Un upgrade la sistemul de operare se poate si de unde il iau?