| Robert_Roby_2000 a întrebat:

An nou fericit la toti!

Nu o mai lungesc, sar direct la subiect, imi explicti si mie o chestie? Am scapat telefonul in supa, nu a stat el foarte mult acolo (10 sec) + Aveam husa pe el etc, nu a apucat sa intre apa pe la ecran + Husa de sticla. Tot ce a apucat sa intre, e pe la castii si pe unde se incarca. L-am desfacut, l-am lasat 1 ora, si dupa i-am dat drumul iar, faza e ca nu mai merge buton de Home, si acum se stinge singur (WTF) Ce as putea face?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu trebuia sa il lasi doar o ora, ci o zi-doua la uscat. Lasa-l asa, si mai vedem pe urma. Daca tot la fel face, doar la un service mai poti afla daca poate fi rezolvata problema.
Si oricum, 10 secunde de stat in supa, e mult pentru un telefon.

| octav005 a răspuns:

Dul la o sursa de caldura, poate isi revine apa din el. s-au uleiul, depinde din ce era facuta supa

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Trebuie sa il scapi si intre niste sarmale mai! asta e flamand rau. pune-l pe calorifer cateva ore si daca tot asa face o singura solutie ai...salata beof

| AnthonyWhite a răspuns:

Nu e adevarat fratilor!

dai cu spray WD-40 usor pe la butonul acela si il apesi de sute de ori (incet / moderat ) pana isi da drumul.

bafta!

| A02Sniper a răspuns:

An Nou Fericit!
Nu prea mai ai ce sa faci in afara sa il duci la reparat.
Sau mai e faza sa lasi telefonul intr-un castron cu orezrolling on the floor...
O fi facut vreun scurt-circuit si a fost afectata vreo piesa.