| spinteca a întrebat:

Aplicatia hangouts face cost suplimentar daca trimit mesaj nationale.Adica daca eu sunt pe cosmote si trimit pe Vodafone si nu am mesaje natioanle cand trimit ma tarifeaza?

Răspuns Câştigător
| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, eu am aplicatia Hangouts preinstalata pe telefonul meu. Daca esti la liber si nu ai mesaje nationale pur si simplu nu poti da. Iar daca esti la abonament si nu mai ai nationale iti va intra pe cost suplimentar.
Ce spune Heliodor ca este o aplicatie care are nevoie de internet este total gresit. Aceasta aplicatie este exact ca cea de mesaje.
Lasa un reply daca mai ai nedumeriri.
Succes. :p

| maxb a răspuns (pentru blaablaablaaa):

De fapt amandoi aveti dreptate:

Hangouts este fostul Google Talk.Si il poti folosi ca sa trimiti mesaje (SMS) folosind operatorul de telefonie sau internetul. Daca trimiti prin internet atunci acea persoana trebuie sa aiba cont Google si sa ai adresa de email in contacte.

Cand scrii mesajul in Hangouts iti si apare daca vrei SMS sau nu.

| Eliza_Tomescu_1954 a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Dar daca am minute nationale

3 răspunsuri:
| Heliodor a răspuns:

Hangouts este o aplicatie ce are nevoie de internet. Daca folosesti netul din cartela, aplicatia va scadea netul din abonament sau extraoptiune. Atunci cand activezi wifi nu ai nici un cost.
Nu conteaza reteaua, pentru ca nu folosesti nr tau de telefon, ci accestul la internet.
Aplicatia este si pe pc, instalata la fel ca yahoo sau in magina de gmail cu care de altfel te si conectezi