| Pentruțiți12 a întrebat:

As dori sa achizitionez un iphone 6 de pe ebay dar imi apare AT&T, Sprint, Verizon, T-mobile, Unlocked. Imi puteti spune care este diferenta si pe care ar trebui sa o aleg? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KKTGRS a răspuns:

Verizon,T-Mobile si celelalte sunt retele din strainatate,cum e la noi Vodafone de exemplu.Un telefon la ei este,,blocat'' in retea,deci il folosesti doar in retaua aia.Un telefon,, unlocked'' este deblocat, poti sa-i pui orice sim si functioneaza pe reteaua de la sim(Vodafone).In Romania, iti trebuie neaparat unlocked, ca noi nu avem Verizon.La celelalte e ca si cum l-ai avea la abonament de la Vodafone, Telekom.Deci neaparat Unlocked iti trebuie.

| Pentruțiți12 explică (pentru KKTGRS):

Multumesc foarte mult!

1 răspuns: