| ronaldo318 a întrebat:

As dori sa stiu cum se procedeaza cu nelimiteaza-te.ro de la orange..trebuie sa am abonament? deoarece eu vreau sa imi fac o optiune pentru o cartela prepay..Astept raspunsuri.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Iana12 a răspuns:

Cu Orange Young tu alegi cum comunici

Acum poți selecta pentru cartela ta PrePay minute și SMS în reţea, naţionale și internaţionale, precum și trafic de internet exact aşa cum îţi doreşti. În plus ai acces nelimitat gratuit pe m.orange.ro și o serie de oferte exclusive ca sa poți comunica în stilul tău.

ce avantaje am dacă îmi creez propria opţiune online

Acum poţi profita la maxim de oferta ta, alegând dintr-o gamă largă
de pachete de minute şi SMS-uri sau MB de internet, exact câte
ţi se potrivesc. În plus, ai acces la oferte exclusiv online:

alegi site-uri pe care doreşti să le accesezi
nelimitat de pe mobil, precum m.facebook.com,
m.yahoo.com, m.gsp.ro şi multe altele
activezi opţiunea TV pe mobil,
la jumatate de preţ,
cu numai 1 euro / lună
activezi oferta cu SMS nelimitat
în reţeaua Orange, pe lângă
resursele pe care le-ai ales deja
um activez oferta pe cartela mea PrePay
după configurarea ofertei, alege vreau oferta şi vei fi redirecţionat către contul tău, unde va trebui să îţi faci cont dacă nu ai deja unul
imediat dupa autentificare, îţi va apărea opţiunea pe care ai creat-o în configurator
pentru activare selectează vreau opţiunea şi aceasta se va activa dacă ai suficient credit în cont. Iar dacă nu ai credit suficient, îţi poţi reîncărca contul prin butonul reîncarcă
după efectuarea plăţii, opţiunea se va activa pe cartela ta PrePay şi vei primi un SMS de confirmare
opţiunea este valabilă timp de 30 zile, după acest interval, ea trebuie reactivată, din contul tău. Iar dacă luna urmatoare vrei să schimbi resursele din opţiunea ta, trebuie doar să reiei procesul de creare a opţiunii din configurator
dacă ai deja alte opţiuni active, opţiunea creată online în configurator se va adăuga beneficiilor tale curente happy

| ronaldo318 explică (pentru Iana12):

Deci nu imi trebuie abonament sau nu imi ia nici un ban ca imi fac cont pe orange.ro, nu?

| Iana12 a răspuns (pentru ronaldo318):

Nu nu. Contul nu te costa absolut deloc. Si eu am. Si nici abonament nu iti trebuie ca sa iti creezi optiune. iti alegi cate minute si mesaje vrei fie in retea fie nationale, cat trafic daca doresti. Insa ai grija sa nu fii putin dezavantajat. Si aici ma refer ca atunci cand eu imi creasem o astfel de optiune, selectasem 3000 in retea. Ceea ce inseamna 3000 de minute sau mesaje. Nu 3000 de minute si 3000 de mesaje. Sper ca intelegi ce vreau sa zic. Apoi mai este o chestie. Sa iti alegi o echipa de fotbal favorita. Nu e neaparat. eu din greseala selectasem o echipa. la fiecare gol dat, primeam 10 mesaje nationale, insa daca echipa pierdea, ma taxa cu 10 centi parca.

| ronaldo318 explică (pentru Iana12):

Multumesc mult pentru ajutor! si eu am muscat-o odata asa cu 2000 de minute sau sms..si erau de fapt unitati adica 2000 de minute si mesaje impreuna..si cu echipa de fotbal la fel.

| Iana12 a răspuns (pentru ronaldo318):

Cu drag!