| tpuAdina a întrebat:

as vrea sa stiu cum fac sa ma tina bateria mai mult. Telefonul meu ajunge in, 5 minute de la 100% la 89% si e super naspa. Astept sfaturile voastre, mulumesc! Acord funda

2 răspunsuri:
| vladv26 a răspuns:

Daca ai activat netul tau de pe telefon( in mb) iti consuma extrem de mult. Da luminozitatea la nivel scazut doar cat e nevoie. Nu dechide toate aplicatiile si dupa stai doar pe una, restarteaza din cand in cand telefonul. Depinde si de aplicatiile pe care le folosesti, unele pot consuma foarte mult altele aproape deloc.

| IseeVoices a răspuns:

Daca asa se intampla cand nu e folosit atunci schimba bateria.