| mariian a întrebat:

Aseara am bagat telefonul la incarcat iphone 3gs ios 6.1.6 si azi can m-am trezit l-am scos de la incarcat si knd ma uit la el imi aprea la semnal niciun serviciu. Ma puteti ajuta? Dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

1.Ai incercat, pur si simplu, sa scoti SIM-ul si sa-l bagi la loc? Sau, cand telefonul e deschis, scoate SIM-ul, inchide-l, pune inapoi SIM-ul si redeschide-l. A functionat pentru un prieten.

2. Incarca sa dezactivezi 3G-ul.

3. Daca nu ai Cidya pe el (Jailbreak) iti recomand sa ii faci un restore conectandu-l printr-un USB la iTunes. Merge in 90% din cazuri.

2 răspunsuri:
| Robyi a răspuns:

Am mai vazut asemenea situatii.
Eu cred ca este defecta cartela SIM.
Bafta.

| AliceHoffler a răspuns:

Ar trebui sa iti apara un mesaj unde ai de ales ACCEPTARE sau IGNORE, iar tu dai ACCEPTARE dupa activeaza modul avion, tine-l asa pana apare un mesaj pe ecran "SIM invalid", apoi suna la 112 *nu lasa sa sune, stai 2-3 secunde pe apel si inchizi*, iar dupa ar trebui sa isi ia semnalul singur.Doar solutia asta o stiu, asta daca are telefonul gevey sau pur si simplu o problema cu identificarea SIM-ului.