| OdetteSs0000 a întrebat:

Mi-am bagat toata noaptea telefonul la incarcat, iar acum de dimineata l-am scos, problema e ca nu mi se deschide.Cand l-am bagat avea 5% baterie si am vazut ca se inchide dar am zis ca e in regula.Mentionez ca mi-am schimbat soft-ul, care e in engleza.Deci,ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am o rugaminte: sa nu mai pui nicicand "deci" la inceputul unei idei. "Deci" se pune ca o concluzie la sfarsitul unei argumentatii logice. Cum ar fi daca as spune eu acuma: deci, sa nu mai pui "deci" la inceput. Aici este corect pus: "Deci, ma puteti ajuta?"
In ceea ce priveste problema ta, eu zic sa verifici daca merge incarcatorul, daca nu se misca in mufe si apoi sa restartezi telefonul. Daca nu merge sa ii dai, apoi, un factory reset (Atentie! Poti pierde toate datele. Sa-ti faci un backup). Daca nici asa nu merge trebuie incercata o resoftare dar din alta sursa decat cea din care ai facut-o pana acum. Succes!

| OdetteSs0000 explică (pentru Salontanul):

Chestia e ca nu mi se dechide deloc.I-am schimbat si incarcatorul, aseara functiona, n-avea nicio problema.Acum o luna i-am schimbat soft-ul.

| Salontanul a răspuns (pentru OdetteSs0000):

Imi pare rau! Numai o resoftare te poate ajuta. Du-l la cine ti-a facut resoftarea anterioara si injura-l.
Oricum, iti multumesc pentru apreciere.

| OdetteSs0000 explică (pentru Salontanul):

Cu placere, crezi ca imi va cere din nou bani fiind greseala lui? laughing)

| Salontanul a răspuns (pentru OdetteSs0000):

Depinde cat este de nesimtit!

| OdetteSs0000 explică (pentru Salontanul):

Ai dreptate, i-am dus telefonul si l-am intrebat cat ma cosa iar el a spus ca vede mai intai daca poate fi facut.

| OdetteSs0000 explică (pentru OdetteSs0000):

Ah! Costa*.

8 răspunsuri:
| Pairoc12 a răspuns:

Poate nu a mers incarcatorul, nu l-ai bagat bine, mai patesc si eu, uita-te si pe la baterie se vezi daca este umflata, incearca cu un alt incarcator daca nu merge, te duci cu el la un specialist sau garantie(daca mai ai)

| Cojanulili a răspuns:

Poate este din cauza soft-ului asa am pățit si eu.
Cel mai bine ar fi să il duci la reparat.