| OkapiRo a întrebat:

Salut TPU
Astăzi, iPhone-ul meu si-a făcut, daca pot zice asa, luminozitatea super mică. Nu e de la luminozitate pentru ca e data la maxim, dar totuși ecranul meu e foarte întunecat. Ce as putea face sa i-l readuc la "strălucirea" de dinainte sa se intunece?
Am un iPhone 5S.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai facut update la ultima versiune de iOS?
Daca da, verifica sa fie dezacticat night shift.

http://www.igeeksblog.com/......hone-ipad/

| OkapiRo explică (pentru Intruder19):

Nu e activat, dar mersi, nu știam de night shift.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Seteaza luminozitatea pe manual. Da-i un restart sau un restore in iTunesc cu pc-ul.
Daca problema persista, defectul poate fi din senzorul de lumina, display sau chiar din placa de baza.
In caz ca nu reusesti cu metodele de mai sus, contacteaza un service iphone pentru o verificare.
Mai jos ai niste link-uri: