| AndreySomeone a întrebat:

Cam cat costa o resoftare la un Allview x2 soul style sau cum pot sa-l resoftez acasa?

2 răspunsuri:
| hanakoikezawa a răspuns:

Îl poți resofta acasă urmând următorii pași:

1. Oprești alimentarea folosind butonul de alimentare (Închizi telefonul)
2. Când telefonul este închis, apeși și ții apăsate tasta Volume Up și butonul de alimentare simultan pentru câteva secunde.
3. Atunci când vei vedea meniul de Recovery, alegi cu tasta Volume Down opțiunea "wipe data/factory reset" și folosești butonul de alimentare pentru a confirma.
4. Selectezi "Yes--delete all user data"
5. Pentru a restarta telefonul, selectezi "Reboot system now"

Sper că te-am ajutat. ^^

| AndreySomeone explică (pentru hanakoikezawa):

Eu intrebam de resoftare, adica un sistem complet nou. Chestia cu wipe data/factory reset am incercat-o, dar am un virus de care nu pot sa scap, chiar si dupa factory reset apare si nu mai pot folosi telefonul.