| Bogatasul a întrebat:

Cand downloadez ceva cu memorie mai mare imi apare asta:,, Your hard disk is full. Please save to another location or make more room on the hard disk."
Intrebarea mea este:Cum schimb locul de instalare?

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Te duci in colt dreapta sus unde sunt 3 liniute, apoi la settings, jos scrie cu albastru mic show advanced settings si mai jos unde scrie downloads bifeaza Ask where to save each file before downloading si apoi o sa te intrebe mereu unde vrei sa salvezi fisierul si ii dau in alta partite sau poti sa setezi sa fie mereu acelasi folder in alta partite de la change tot de acolo. Sper ca am fost destul de explicit.

10 răspunsuri:
| Rebecca123 a răspuns:

Pai trebuie sa iti apara undeva acolo browse, apesi acolo si schimbi unde vrei tu

| Bogatasul explică (pentru Rebecca123):

Sa-mi bag....innebunesc cu voi, ce browser ma. Daca downloadez o melodie trebuie sa alegi sa se duca in browser? laughing

| Rebecca123 a răspuns (pentru Bogatasul):

Nu ai specificat ce vrei sa downloadezi...ai zis doar ceva cu memorie mare daca nu iti convine cand te ajuta cine nu mai cere ajutorul

| Bogatasul explică (pentru Rebecca123):

Nu e vorba de melodie ma, eu vreau sa downloadez ceva cu memorie mai mare, si o downloadez la fel cum downloadez si o melodie, nu cu browse cum ziceai tu. Sper ca ai inteles...

| Mirunelu a răspuns (pentru Bogatasul):

Ce browser de internet folosesti? (google chrome, internet explorer, mozilla firefox)

| Bogatasul explică (pentru Mirunelu):

Chrome.Vreau sa downloadez ceva cu 920mb si imi da eroarea aia.Si vreau sa stiu cum sa schimb locul de instalare.

| Bogatasul explică (pentru Mirunelu):

Ms mult omule!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Bogatasul):

EaseUS Partition Master modificati partitiile mai adauga memorie in c din d

| Mirunelu a răspuns (pentru Bogatasul):

Te duci in colt dreapta sus unde sunt 3 liniute, apoi la settings, jos scrie cu albastru mic show advanced settings si mai jos unde scrie downloads bifeaza Ask where to save each file before downloading si apoi o sa te intrebe mereu unde vrei sa salvezi fisierul si ii dau in alta partite sau poti sa setezi sa fie mereu acelasi folder in alta partite de la change tot de acolo. Sper ca am fost destul de explicit.

| OMGisBrainiac a răspuns:

Daca downloadezi dupa Magazin Google Play poti seta atunci cand dai accepta
Sau intri la setari...
Specifica telefonul

| Bogatasul explică (pentru OMGisBrainiac):

Hello,la calculator nu tel.