| ZIkkoo a întrebat:

Am o problema cu hard-ul extern. Cand incerc sa copii ceva pe al imi apare:
"refers to a location that is unavailable. It could be on a hard drive on this computer, or on a network. Check to make sure that the
disk is properly inserted, or that you are connected to the Internet or your
network, and then try again. If it still cannot be located, the information
might have been moved to a different location"

Ma poate ajuta cineva sa rezolv problema?

7 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Uite cum poti face:mai intai incearca daca merge sa bagi ceva pe el si sa faci un folder in care sa ai ceva si dupa aceea in acel folder sa incerci sa copieziwinkingsi cred ca asa vei reusi

| ZIkkoo explică (pentru Niiiicu):

Cand incerc sa fac asta, atunci imi apare mesajul asta.

| Niiiicu a răspuns (pentru ZIkkoo):

Atunci incearca la un amic sa faci asta iar daca nu schimba windowsul, iar daca titusi nu merge du-te la servicewinkingbafta

| ZIkkoo explică (pentru Niiiicu):

Tot nu merge. caut sa vad daca mai am garantie, daca nu merg la service. Mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza la Windows. E ceva incompatibilitate intre HDD si windows care face ca informatiile trimise sau primite sa se primeasca cu intarziere. Si eu am avut aceeasi problema, atunci aveam Xp, acum am 7 si merge bine.

| ZIkkoo explică (pentru anonim_4396):

Inainte nu aveam problema asta, si am win7 pe laptop.

| ZIkkoo explică (pentru anonim_4396):

Cand ii dau format, sta cateva minute si spune ca Windows nu a putut termina formatarea. Aveti vreo idee?