| SmartShooter a întrebat:

Cand introduc cartela in telefon, imi arata cod pin blocat, puk blocat. Ce sa fac sa le deblochez?

Răspuns Câştigător
| papushatha2000 a răspuns:

Mergi si intreaba un expert de la o companie de telefonie.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, dacă şi codul PUK este blocat, atunci poţi să ARUNCI cartela şi să-ţi cumperi alta :(

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| ocktiy123 a răspuns:

Te duci la Orange-Vodafone-Cosmote doar ei au cartela si o pot debloca

| SmartShooter explică (pentru ocktiy123):

Sa ma duc la un magazin de Cosmote si sa vorbesc cu cel de acolo pentru deblocare?

| dream36 a răspuns (pentru SmartShooter):

Da, dar cred ca o sa te coste. Daca nu merge, ca asa stiam eu, ca daca are ambele coduri blocate, trebuie sa-ti iei alta daca vrei sa ai cartela. Dar cred ca Ocktiy 123 are dreptate

| SmartShooter explică (pentru dream36):

Multam', cred ca asa am sa facwinking

| L0L97 a răspuns:

Incearca sa bagi 0000 sau 1234 daca nu merge uitate pe carcasa cartelei si copiaza codu puck