| adi1999 a întrebat:

care poate sa-mi spuna cum pot mari memoria interna a unui telefon, celui mai bun raspuns DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| NicK93x a răspuns:

Memoria interna practic nu ai cum de exemplu ai un telefon cu 8GB memorie interna atat are nu ai ce ii face...dar poate fi extinsa printr-un card de memorie

3 răspunsuri:
| adi1999 explică:

Sau cum sa setez telefonul sa salveze aplicatiile direct pe cardul sd

| AlexElektro1987 a răspuns:

Este imposibil si sa iti maresti memoria interna a unui telefon si sa iti intre jocurile direct pe card, jocurile trebuie mai intai instalate in telefon, si dupa aceea le bagi pe card si chiar daca le bagi pe card tot o sa iti ramana o parte din acel joc/aplicatie in telefon, de exemplu : Asphalt 8 are 1gb, iar daca vrei sa transferi jocul de pe telefon pe card o sa se transfere, dar nu tot, cam din 1gb, in telefon iti raman intre 40-80 de mb.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Memoria internă NU o poţi "mării"!
Cel mult, poţi să mai ştergi/dezinstalezi din aplicaţii/jocuri sau să le muţi pe un card extern ( dacă telefonul acceptă aşa ceva )...

Toate cele bune.