| mihai4000 a întrebat:

ce inseamna sa ai la un telefon 4G?

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Internet pe mobil mai rapid. Citeste si: https://ro.wikipedia.org/wiki/4G

| LisaZafre a răspuns:

Viteza de conectivitate..eu de exemplu am la tel 3G... 4G este mai rapida, evident

| dannyel86 a răspuns:

4G, 3G, 2G. G-ul vine de la "generatie". Cu cat tehnologia a avansat, cu atat operatiunile s-au diversificat. Cu 2G puteai doar apela si trimite sms de pe telefon. Cu 4G poti naviga pe net, poti socializa prin aplicatii, poti vedea filme online, la viteza si calitate superioare tehnologiei 3G, de exemplu. happy

| WarriorCat a răspuns:

4G (engleză: fourth generation) este numele generației a patra de tehnologie telefonică mobilă, aceasta fiind succesoarea 3G. Un sistem 4G oferă internet mobil de mare viteză. De acest sistem pot beneficia laptopurile cu o conexiune prin modem USB fără-fir, smartphonurile și alte sisteme mobile. Aplicațiile compatibile includ televiziunea mobilă high-definition, televizunea 3D, sistemele pentru conferinte video. Recent noile sisteme de operare mobile: Android, iOS, Windows Phone intră în categoria 4G.

https://ro.wikipedia.org/wiki/4G