| adrianalbota1 a întrebat:

Ce sa aleg dintre un Samsung Galaxy Note 9 si un Huawei mate 20 pro? Cred ca amandoua sunt la fel de puternice dar totusi cred ca este putin mai bun.Voi care credeti?

Răspuns Câştigător
| Anonim47384 a răspuns:

Salut amândouă au un procesor foarte bun bateria la fel dar din câte m.am uitat la câți-va vlogari camera de pe Huawei mate 20 pro este cu puțin mai bună decât note 9 in poziția ta sunt și eu depinde de tine pe care îl vrei ambele telefoane sunt foarte bune depinde ce preferințe ai.
Fundă?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Note 9 for sure.

| NLS a răspuns:

M-am uitat la o multime de review-uri si comparatii, pentru ca prin aprilie si eu am de gand sa trec la altceva, desi actualul se misca tot ca in prima zi, adica impecabil.

La ce te referi cand afirmi "mai bun"? Camera foto, procesor, ecran, baterie sau altceva?

Ambele au probleme, insa Mate 20 Pro pare sa aiba mai multe.

E aproape impecabil pe partea de foto (uneori nu focuseaza corect, iar obiectivul tele are mici probleme la stabilizare ),
sunetul e calitativ (desi mai bine ar fi lasat difuzorul acela unde se gasea mai demult),
insa pentru video Note-ul pare mai bun.

Momentan am P10 Plus, dar pe viitor nu as refuza sa ma intorc o vreme la Note, lucrul cu stylus-ul imi place mult.

| CM7YRE a răspuns:

Bazat pe specificatii, Huawei ar avea putin boost pe partea de procesor/placa video. Fiind cam nou, nu vad niste benchmark-uri, dar poti merge cu increderea pe Mate 20 pro https://bit.ly/2Rtmt86
https://mightygadget.co.uk/......ynos-9810/
https://www.youtube.com/watch?v=yipb1_8QHCg

| XYZ02 a răspuns:

Este o preferinta personala aici, nu poti merge gresit cu niciunul dintre cele 2 mentionate, poate camera pe Mate 20 Pro este o idee mai buna in conditiile low light, dar in rest ambele flagship-ul fiecarei firme.
Din ce am vazut ce-i drept ar fi laudat Note 9 ca fiind telefonul caruia nu ai ce sa ii reprosezi(mai putin pretul)

| Zsolt15 a răspuns:

Din cate stiu mate 20 pro este mai bun, dar la aspect eu zic ca note arata mai bine, si imi place mai mult interfata Samsung decat Huawei, dar asta deja depinde de gusturi

| adrianalbota1 explică:

Amandoua*
Cred ca unul este mai bun decat altul*

Scuze pentru greseli.