| Hex963 a întrebat:

Ce se întâmplă cu bateria telefonului Android in momentul in care înainte de a mă culca e 100% și peste noapte activez modul "Economisirea bateriei"?

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Se culca si bateria... iar dimineata e plina de energie dupa ce-si bea cafeaua? Glumesc... garantat nu-ti va ramane 100% insa se va descarca intr-un procentaj foarte mic datorita faptului ca in modul de economisire( daca e mod ultra-economisire) nu vor mai rula aplicatii consumatoare iar procesorul telefonului va sta relaxat la cea mai mica frecventa a lui.

| MarinasChristy a răspuns:

Oricum daca tu inchizi toate aplicatiile, bluetooth, wi-fi, date si ce mai e pe acolo telefonul nu iti va manca multa baterie, singura lui functie ramasa activa e cea gsm care nu consuma baterie mai deloc, ceva gen telefoanele Nokia cu butoane de pe vremuri