| Brancardierii a întrebat:

Ce smartphone mia-ti recomanda sa imi achizitionez, pretul sa fi intre 550 ron - 750 ron cu sistemul de operare Android?
P.S - m-am gandit eu la 2 telefoane dar nu stiu care ar fi mai "bun" Samsung Galaxy mini 2 sau Samsung Galaxy Ace, in special il folosesc pentru : aplicatii/jocuri, internet si camera photo.
Dau funda! mersihappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung galaxy ace il am eu e foarte bun mai putin memoria care e de 200mb dar nu prea conteaza si Samsung galaxy mini2 e praf il are varamea si e praf deci ia-ti ace

| Brancardierii explică (pentru anonim_4396):

Daca imi faci un serviciu micut iti dau funda, spune-mi te rog daca merge Temple Run pe el, ce versiune de android are si iti dau funda happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brancardierii):

Deci temple run nu merge decat daca i schimbi softul cum am facut eu si ii bagi android 2.4 u o sa ai android 2.3.6

| Brancardierii explică (pentru anonim_4396):

Dar daca incerc sa ii schimb softul, sa ma uit pe net la un tutorial(etc) e probabil sa iau vreun virus de acolo? sau sa stric cv la telefon?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brancardierii):

Nu am schimbat eu softul deci nu stiu cum se procedeaza eu l-am dus la un tip care se ocupa cu asta la un service de telfoane mai bine spus si costa in jur de 100-200 lei sal schimbe eu l-am schimbat de nevoi pentru ca s-a ars ceva la elbig grin

| Brancardierii explică (pentru anonim_4396):

Deci concluzie, Merita fiecare ban, sau sa iau Mini 2 fiindca are un android mai nou?
si iti dau funda

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brancardierii):

Ia-ti ace pentru ca nici pe mini nu merge temple run deoarece are rezolutia mica si aspectul e mai placut la ace zic eu daca iei si niste huse de silicon colorate e marfa

| Brancardierii explică (pentru anonim_4396):

Ai funda happy mersi de raspunsuri, si P.S - pe mini 2 merge 100% are un prieten si ii merge, dar cu putin lag

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi de fundabig grinsi la varamea ii dadea eroare de rezolutie cine stie mersi

| bushyalex a răspuns:

Galaxy ace as alege eu pentru faptul ca are si gornilla glass.
uite aici o comparatie
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3724&idPhone2=3883

| GFStep a răspuns:

Galaxy ace NU se compara cu Motorola defy, e de 20 de ori mai rezistent si mai bun decat ace si e cam la acelasi pret, faci cum vrei tu, eu ti-am dat un sfat.

| GFStep a răspuns:

..nu se schimba softul ca sa ii bagi android superior, se instaleaza un custom rom, adica cyanogen mod..se vede cat stiti straight face