| gabrielosss98 a întrebat:

ce telefon sa aleg dintre Nokia lumia 920 so Samsung galaxy s4 mini?

7 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Normal ca Samsung Galaxy S4 Mini.

| 8mariastar a răspuns:

Specificati Samsung galaxy s4 mini
Ecran: 4.3", 540x960, Super AMOLED

Sistem de operare: Android 4.2.2

Chipset: Qualcomm Snapdragon 400 MSM8930

Procesor: 1,7 GHz, dual core, Krait 200

GPU: Adreno 305

RAM: 1, 5 GB (2 GB pentru LTE)

Memorie interna: 8 GB

Card: microSD

Camera foto: 8 MP, autofocus, LED

Camera frontala: 1, 9 MP

WiFi: 802.11b/g/n

Bluetooth: 4.0

Altele: port IR, NFC

Baterie: 1.900 mAh

Dimensiuni: 124, 6 x 61, 3 x 9 mm

Greutate: 107 g
Si aici specificati despre Nokia lumia 920:http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920-4967.php
(parerea mea este ca Samsung glaxy s4 mini e mai bun are dotari mai bune decat cele de la Nokia lumia 920

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Din cate stiu eu, S4 mini nu exista. Totusi daca compari cele doua modele si te uiti la specificatiile lor aici: http://bit.ly/12HeORK o sa iti dai seama imediat ca Galaxy S4 este clar favorit.

De fapt, Samsung Galaxy S4 este cel mai performant telefon al momentului iar asta spune multe.

| xxx8 a răspuns:

Nokia lumia 920 de ce pentru ca windows phone se misca mult mai repede ca androidul si nu necesita multe resurse de aceeia exista posibilitatea de a functiona mai rapid decat Samsung galaxy s4 mini plus ca Nokia are mai multe avantaje cum ar fi incarcarea prin wii fi (nu mai trebuie conectat la priza) camera foto excelenta deci ce sa mai Nokia lumia este perfect eu pe el las alege

| UnNumeCiudat a răspuns:

Da-mi funda!

!

| GheorghiuNarcis2000 a răspuns:

Nokia lumia 920

| Vezeteu_Livia-nicoleta_1997 a răspuns:

Nokia lumia 920