| InstinctPr3ciS a întrebat:

Ce telefon sa imi achizitionez :
Sony Ericsson Xperia Arc S sau LG Optimus L9?

(Argumentati-va raspunsul)

2 răspunsuri:
| ℓσяєภยş a răspuns:

LG Optimus L9: LG tocmai a anuntat adaugarea unui nou telefon mobil in populara serie Optimus L a device-urilor sale. Urmand Optimus L3, L5 si L7, LG Optimus L9 va fi un telefon de buget, ce nu se va compara cu Optimus G anuntat ieri.
Totusi, in aceasta serie L9 va fi liderul turmei, aducand un procesor dual-core de 1 GHz si un display IPS mare, de 4, 7 inch. Telefonul va avea Android 4.0 inca de la lansare, 1 GB memorie RAM, o camera de 5 megapixeli in spate si o baterie rezonabila de 2150 mAh.
Pe langa particularitatile hardware, LG a anuntat adaugarea unor aplicatii noi, incepand cu o noua tastatura touchsi o aplicatie de traducere a textului. Tastatura se va numi My Style Keypad si va lasa utilizatorii sa stabileasca distanta dintre taste, si va avea un layout diferit pentru momentul cand telefonul este in modul landscape. Aplicatia de traducere se va numi QTranslator si va folosi tehnologia OCR si un dictionar cu 44 de limbi pentru a transmite rezultatul in 64 de limbi.

| anonim0095 a răspuns:

LG Optimus L9 funda?