| MihaelaDart a întrebat:

Ce telefon touschreen imi recomandati? Oscilez intre Sony sa Samsung, dar spuneti si mie care este mai bun in sensul: baterie, fotografie, viteza navigarii pe internet sau a telefonului etc... Si nu stiu de care Samsung sa aleg (daca e sa il iau pe acesta)? M-am uitat ieri la "n" si "n" comparari pe net si tot nu stiu inca ce sa cumpar.
Valoarea telefonului este pana la 500 euro...

Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Eu dețin un Samsung Galaxy S4 şi sunt foarte mulțumit de el din toate punctele de vedere ( bateria puțin cam slabă dar dacă activezi ecomie energie şi lumina automată se rezolvă)

| panther2007 a răspuns:

La camera telefoanele sunt aproape egale posibil ca Sony sa aiba un plus la anumite modele.
La viteza de procesare Samsung este cu multe trepte peste Sony
Ca si baterie depinde modul si felul in care utilizezi telefonul
Eu de exemplu detin gama Note de la Samsung si sunt foarte multumit, bateria ma tine cam 2 zile daca utilizez telefonul la randament maxim
Ai un buget mare in bani asta poti sa iti cumperi un Note4, Galaxy S decizia iti apartine

| MihaelaDart explică (pentru panther2007):

Telefonul il voi lua pe abonament si e in functie de valoarea telefonului la plata abonamentului luna de luna. Daca telefonul sa zicem ca are o valoare de 650 euro atunci abonamentul meu ar fi in jur de 50-70 euro., ce este pana in 500 e, abonamentul este intre 25-40 euro. Oricum ca si convobiri vor fi, cand si cand sa fie si o foto de calitate chiar daca folosesc in paralel si o camera digitala, in rest tel sa fie bun sa nu apara probleme de la primele utilizari... Sunt satula de asta.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Cu 500 de ero iti poti cumpara un galaxy s5 sau un note 3 care de asemenea este f bun.ma exista si s4 black edition care e foarte frumos si foarte bun in cele nomalizate de tine. Tu alegi, bafta! happy

| Ionut_Dary_1992 a răspuns:

Nu prea stiu cum sa te ajut, deoarece eu am iphone, dar ca si sfat ti-as recomanda un Samsung galaxy(de preferat unul din cele mai noi ca si S5 sau S6)oricum si eu am avut Sony si s-a stricat, plus Samsung are o camera foto foarte buna, o grafica buna si viteza mare, in concluzie iti recomand Samsung! Succes!