| Taur7 a întrebat:

SaluT TPU, cum pot afla care este parola la wifi la romtelecom.Am modem HG658.In spatele modemului imi scrie S/N:E7 etc.; MAC: 88 etc.; SSID:Clicknet-DB etc.; WLAN KEY:QG etc.Care dintre aceste 4 coduri este parola la wifi?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

WLAN KEY-ul este parola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parola e doar din cifre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie QG de la WLAN KEY, din cate stiu WLAN inseamna WIRELESS LAN - LAN-LOCAL AREA NETWORK(RETEA LOCALA)si WIRELESS(FARA FIR) deci eu as zice ca QG e parola. Daca nu, ia tot ce ti-au dat cei de la Romtelecom cand ti-au instalat netul la purecat, toate hartiile teoretic undeva este scrisa aceasta parola.Doar in ultima instanta recomand sa-i suni si sa ii intrebi. Funda?

| ROTTWEILER12 a răspuns:

Deci intra in orice browser si dai acolo sus si scrii asa 192.168.1.2(sau 1)asa acum vei fi dus la o fereastra unde
scrii:admin user, password admin, acum dai jos la a III optiune si apesi wlan si acolo tu trebuie sa faci asa
Pui optiunea wpa si iti pui o parola care vrei tu.