| Iulian_Vali_1999 a întrebat:

: Dacă am 1 RAM la telefon adică la un Iphone 5S...e bun O sa ruleze calumea aplicațiile și etc ...adică o sa ruleze ușor?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu 1 ram si un 1gb ram si e ok

| untu a răspuns:

E ok, dar nu instala si rula prea multe programe si aplicatii inutile decat numai pe cele necesare pentru ca ocupa mult spatiul de memorie!

| DaniTDCI a răspuns:

Nu e prea ok ca un asa telefon scump sa aiba o memorie ram asa de mica

| Iunix a răspuns:

Ai dat banii degeaba ca fraieru. Nu te supăra, dar ai dat în jur de 1200 de lei pentru un telefon cu 1 GB ram? -_-... uite aici fraiere un exemplu de telefon tot la 1200 de lei cu 3 GB memorie ram, adică de 3 ori mai bun ca ce ai tu, și e doar un exemplu https://www.emag.ro/......NNW57BBM/. Dar na ăsta nu e Iphone.
Altu 6 GB memorie Ram ( să nu-ți zmulgi părul din cap;) ) https://www.emag.ro/......D7CR37BBM/

https://www.emag.ro/......DWYY3NBBM/

Revenind la întrebare, 1 GB memorie ram nu e ceva spectaculos. O să ruleze destul de bine dar la un joc mai complex se duce dracu.

Telefoanele din ziua de azi :
- 512 Mb memorie ram ( cele mai slabe )
- 1 GB memorie ram
- 1.5 memorie Ram
- 2 GB memorie Ram
- 3 GB
- 4 GB
- Peste
Trage tu concluziile.

Cameră secundară 1.2 Mp, cea principală 8 Mp? Da, cu siguranță e o adevărată afacere.
Io mai fraier, 800 lei, un telefon amărât cu o cameră frontală de 5 Mp și cea principală de 12 Mp, sărac ce dracu.

| OnePiece a răspuns:

Nu.

| mazaroi a răspuns:

Nu multe aplicati si jocuri

| Kryeno a răspuns:

Salut!
Cunosc pe cineva care deține un iPhone 5S și, din câte am observat, rulează foarte bine aplicațiile (numeroase jocuri, dar și aplicații de social media - Instagram, Facebook ș.a.). Cu toate astea, am observat că telefonul se încinge destul de tare după o folosire constantă (fapt ce dăunează, mai ales, bateriei), așa că evită să-l folosești inutil, pentru a te bucura de el cât mai mult.