| ToffyNR1 a întrebat:

Daca resoftez un telefon dispare si codarea de retea? Daca stiti si de unde pot lua softuri pentru telefoane? big grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat, de obicei codarea se face in firmware. Exista resoftare directa in care se rescrie os-ul si firmware, sau resoftare selectiva, in care rescrii ce vrei.
softuri si firmware gasesti pe net dupa modelul telefonului.Dar eu nu recomand, il poti transforma in caramida decorativa daca se intampla ceva la resoftare.