| ionut9989 a întrebat:

DAU FUNDA. am un Samsung galaxy s1 cu android 4.2.2 rom hellybean ce im permite sa-i fac Overclock.
l-am adus la 1.52 ghz stabil oare cum se incalzeste foarte tare la spate si nu glumesc cand spun tare in rest merge bine
joc gta san andreias.six gun multiplayer.merge bine fara lag
. Intrebarea este afecteaza telefonul procesoru, temperatura foarte mare in cpu z arata 64 de grade la baterie va dati seama la cpu cat este care ar fi riscurile sa-l las asa telefonul merge ok. multumesc astept un raspuns

Răspuns Câştigător
| bogboy101 a răspuns:

Pai si eu am o tableta quad core de 1.6 si nu se incalzeste sassa a veenit din fabrica.Dar iti dai seama ca risti sa arti procesorul? si oricum emoria ram nu este suficienta pentru un s1 la procesorul asta. apropo daca vrei saiti cumperi alt telefon si pe asta sa ii ti pentru jocuri atunci da poti sa-l lasi la 1.5 ghz dar e exagerat. poate te pomenesti cu telelonul ca nu mai porneste...si dupa trebuie' sa schimbi placa de baza poate mai multe.deci in concluzie? da se merita sa ii faci oc dar nu la 1.5.la 1.3-1.2 da poti sa-i faci si iii faci si un swamp de mem ram niste boostere de ram si nu se va mia incalzi as atare. spun asta din experienta. funda?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat