| anonim_4396 a întrebat:

De ce telefonul meu Samsung Galaxy A51 filmeaza 4K doar 10 minute? 1920x1080 filmeaza cat vreau eu dar 4K doar 10 minute..de ce?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil așa este setat, datorită faptului că filmările 4k ocupă mult mai mult spațiu de stocare.
Încearcă să vezi dacă se poate schimba asta de la setările camerei.

| Ionut659 a răspuns:

Păi fumatul 4k necesită un timp și spațiu mare de procesare. Și ei am s7 edge dar la mine filmează cat vreau eu.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Pentru ca formatul 4 k este un format complex, si in general filmarile 4k ocupa mai multi Mb. O filmare 1920x1080 de 10 minute sa zicem ca are 1 giga. Si cea 4k are mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru SweetbutPsychoGirl):

Da stiu si eu, dar putea sa filmeze fara limita si 4K chiar daca o facea de 50 GB o filmare de o ora de exemplu big grin

| SweetbutPsychoGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da.Dar iti trebuie memorie in telefon.

| MCSOMI a răspuns:

Pentru a proteja procesorul si placa video sa nu se arda.
4K necesita mari resurse si numai telefoanele cu procesoare si placi performante nu au probleme