| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

de curand am achizitionat un Nokia lumia 930. Toate bune si frumoase m-am dus sa imi fac abonament. Am facut abonamentul si m-i s-a spus ca imi trebuie micro cartela. Cand am facut abonamentul pe numarul respectiv mi-au dat de acolo o cartela care se poate face si micro. Cand am ajuns acasa am bagat micro cartela in telefon o citest dar in stanga sus imi arata ca si cum nu as avea semnal... Ce sa fac? A bonamentul nu s-a activat pe loc? Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Reporneşte telefonul cu cartela în el! Dacă nu o citeşte du-te iar la ei!

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Cred ca am rezolvat am vorbit cu cineva care e mai in domenia si a spus ca abonamentul e facut dar cum azi e duminica si dupa sarbatori acesta inca nu e intrat in retea. Daca nu e ma duc la Vodafone din orasul meu sa vorbesc acolo cu ei.

| Catalinhhh a răspuns:

Salut!
Cel mai indicat ar fi să mergi înapoi la ei, nu-ți vor lua nici un leu, poate chiar nu ai semnal dacă ți-ai făcut la RDS am auzit că au o acoperire slabă, sau și Orange, avem o mătușe care la bloc în oraș nu avea semnal doar dacă ieșea pe hol și era pe Orange.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Catalinhhh):

Am facut abonament de la Vodafone la Bacau azi. Ce ar trebui sa fac cu telefonul ca merge bine. Abonamentul nu s-a activat pe loc sau trebuie sa mai astept pana primesc minutele si restul? Poate din cauza asta imi rata acolo ca si cum nu a-r avea semnat dar in dreptul lui imi apare un 0 barat.