| Tetea_Alex_1997 a întrebat:

Salut TPU,de curand mi-am achizitionat un iPhone 4, neverlock. Am bagat cartela SIM Orange (taiata) in el, mi-a mers foarte bine iar dupa 2 zile,telefonul nu mai primeste semnal asa cum trebuie, decat in anumite locatii. Specific ca telefonul nu a patit nimic nu a fost avariat sau alte chestii de genul.

1 răspuns:
| aLyNnN03 a răspuns:

Incearca alta cartela. Daca cu, cartela asta noua care o bagi ai mai mult semnal inseamna ca e de la cartela, daca e la fel si cu, cartela noua inseamna ca e de la telefon.