| anonim_4396 a întrebat:

DIGI sau Telekom? (telefonie mobila)

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acoperire beton: Orange

| biancaebar a răspuns:

Eu sunt la Digi si sincer sunt foarte multumita, cu 15€ pe luna am 6 GB, 800 de minute catre oricare alta retea si min si SMS ilimitate pentru Digi. Si daca termina luna si inca mai ai GB se acumuleaza pentru luna urmatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru biancaebar):

15 euro? Optim nelimitat e 5 euro, eu ma refer la telefonia mobila, si eu am DIGI cablu si net

| biancaebar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, la telefon mobil am opțiunea aceea

| Bizon95 a răspuns (pentru biancaebar):

Ce abonament de telefonie ai tu la Digi cu 15eu limitat?!?
https://www.digiromania.ro/servicii/telefonie-mobila
maximum e de 5 eu si ala e NELIMITAT, si nu a fost NICIODATA MAI MULT DE 5 EUROZ

in plus 6GB?!?!?!?!?
CEL MAI IEFTIN ARE 30G pe 4g
https://www.digiromania.ro/......il-optim-2

daca esti intr-adevar la Digi Romania (lucru de care ma cam indoiesc) atunci da un telefon si renegociaza abonamentul, poate tu ai facut unul scump, si TOATE companiile te lasa sa platesti mai mult si nu iti atrag atentia daca tu nu te prinzi, odata ce ai un abonament scump

deci eu recomand Digi, Telekom-ul e romtelegaura cu alta palarie, ca i-o fi cumparat Telekom-ul dar infrastructura si oamenii nu s-au schimbat

iar Orange e de rahat, degeaba are acoperire daca nu are destule linii de comunicatie (prea multi abonati in zona aia din provincie) si da vina pe "semnal" care era foarte bun FVCK YOU VERY MUCH, sau mi se intrerupe apelul telefonic cand trec peste un pod, IN PLIN BUCURESTI!

singurul mai bun decat Digi, in tara asta e Vodafone, DAR, e si MUUUUUULT MAI SCUMP!

| biancaebar a răspuns (pentru Bizon95):

Nu știu, eu sunt in străinătate și sunt la Digi Mobil și aia este opțiunea mea :/

| Bizon95 a răspuns (pentru biancaebar):

Ah, pai zi asa tongue
intrebatorul nu a spus unde e, dar se ia implicit faptul ca e RO
si tu ar trebui sa fi spus asta din prima, ca sa nu creezi confuzie tongue

| biancaebar a răspuns (pentru Bizon95):

Am crezut ca era valabila si acolo in RO hahaha scuze happy

| Bizon95 a răspuns (pentru biancaebar):

Nu, in nici un caz, in RO e una din foarte putinele lucruri cu adevarat bune: internet de mare viteza si preturi mici, si la mobile si la fixe

chiar cand a fost ales Trump tin minte ca cineva i-a aruncat in fata ca "noi SUA avem internet mai prost si mai scump decat intr-o tara ca Romania" big grin

am fost in Austria si acolo mi-a venit ACRU, 125eu pe un interenet FIBRA de 20mbps prapaditi, iar in rrominica cu 10eu ai 1000mbs
cel mai mic abonament de telefonie mobila in RO 2eu, in Austria 15eu... etc.
insa, deh, c'est la vie