| anonim_4396 a întrebat:

DIGI este mai bun ca Telekom? (ma refer doar telefonia mobila)

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de zona. Eu sunt pe DIGI si sunt multumit. Stau in Nord-Vestul tarii. Verisoara mea sta in Sud-Vest si are DIGI si-i merge bine. Sunt altii nemultumiti. Depinde de loc! Intra pe https://www.aisemnal.ro si vezi ce telefonie are semnal mai bun in zona ta!

| Simpatic a răspuns:

Acum eu te intreb pe tine:
care-s mai bune merele sau perele? (din punct de vedere al gustului)

asa iti vor rapunde si ceilalti, unii vor zice ca cutare e mai bun iar altii vor spune ca cutare
unii sunt multumiti de acel serviciu altii nu.

| Alfred0703 a răspuns:

La digi ai semnal doar in orasele mari.

| Bizon95 a răspuns (pentru Alfred0703):

Este mai bun din TOATE punctele de vedere, mai ales pret
iar ca ai semnal "numai in orasele mari" e o MINCIUNA SFRUNTATA, emisa de concurenta sau DE IMBECILII CARE AU AUZIT ASTA PE LA COLTURI SI AU LUAT-O DREPT BUNA

si ca sa intelegi cat de SFRUTNATA E MINCIUNA, la cateva luni dupa ce au aparut pe piata, AU REZOLVAT ***DEFINITIV*** PROBLEMA SEMNALULUI, cu ceva numit "roaming national" de care se folosesc TOTI OPERATORII pentru ca sunt celule de GSM care au proprietari privati

am digi de vreo 7 ani si am semnal BINEMERCIC intr-o gara necunoscuta din mijlocul camplului, iar in Arad m-am jucat CSGO (care vrea viteza MARE la net) pe 4g pe telefon INTR-UN DEMISOL... ATAT DE BUN E SEMNALUL

cat despre Telekom, tot ce pot sa spun e exact invers:
- cosmote a avut CEL MAI PROST SEMNAL POSIBIL, MULT MAI PROST DECAT A FOST VREODATA DIGI
- romtelecomul a fost CEA MAI MNOROCITA COMPANIE CARE A LUCRAT VREODATA CU PUBLICUL IN RRRROMINICA, ATAT DE NASPA ERAU OAMENII SI SERVICIILE
iar Telekom le-a cumparat pe amandoua si au servicii in bataie de joc

am un prienten care era la telekom si pierdea semnalul aleator in mijlocul Bucurestiului, si a schimbat 3 cartele si 5 telefoane si tot nu s-a rezolvat, si aia de la Telekom la sfarsit i-au dat cu tifla, ca oricum trebuie sa plateasca tot contractul ca il foloseste sau nu

daca nu crezi nimic din ce sriu, incearca sa vezi ce
TEAPA PE FATA
e wifi smart de la Telekom:
https://www.telekom.ro/smart-wifi/
si te duci jos la "bine de stiut"
"BONUS Net Nelimitat
Trafic de date nelimitat și o lățime de bandă de 1, 5 Mbps care asigură o rezoluție de maxim 480p/calitate DVD pentru tot traficul de date.
Bonusul Net Nelimitat se acordă automat și gratuit, la semnarea contractului pe 24 de luni.
Atât timp cât bonusul Net Nelimitat este activ, traficul efectuat după consumarea datelor mobile incluse în abonament nu se tarifează.
Trafic date național inclus: 80 Gb. Viteză internet dupa consumarea traficului inclus: 256 Kbps / 64 Kbps."

cu alte cuvinte E O LABA TRISTA SI AMARATA de personal hot-spot nu numai limitata ca trafic dar SI CA VITEZA (1. 5mbps e CHIAR ULTIMA NENOROCIRE), iar routerul lor Huawei wireless la pretul EXTREM de 700lei e alta teapa la fel de groasa, iti da o viteza foarte mare, parametrii de comunicatie, blablabla, dar viteza la internet tot LABA TRISTA RAMANE

decat asta de mai sus, mai bine iti iei un optim 2 de la digi, cu 9 lei pe luna si iti cumperi un router 4g (2-300lei) telefon la mana a doua si il faci personal hot spot, este MULT MAI RAPID (merge la 18-20mpbs, nu la LABA TRISTA de 1. 5mbps) si MULT MAI IEFTIN decat "oferta" de mai sus de la Telekom (cum spuneam, 9 lei)

| Alfred0703 a răspuns (pentru Bizon95):

Calmeaza-te "boss", ca omul a intrebat de telefonia mobila. Ramai tu la laba ta trista si routerele tale si invata sa citesti intrebarile. Nici scrisul nu e punctul tau forte.

| Bizon95 a răspuns (pentru Alfred0703):

Iar tu ai sustinut O MINCIUNA SFRUNTATA
iar eu am dovedit negru pe alb ca e minciuna si ca Telekom e plin de tepe

daca nu ai nici un interes (detii o parte din Telekom) atunci ESTI PUR SI SIMPLU IGNORANT

asa ca, succes in viata si in ignoranta ta!

| Kindal38 a răspuns:

Da,este mai bun

| MihaiValentin978 a răspuns:

Salut, am auzit ca toata lumea recomanda Vodafone, dar iti zic ca DIGI merita sa iei daca stai in oras si e mai ieftin.