| AndreiGOL a întrebat:

exista o aplicatie gasiti locatia, nr de telefon dar gratuita ca sa gasesc un nr telefon furat, pierdut sau al familiei sau sa vad unde se duc?
Ce aplicatie e buna?

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Pe Android nu exista, mai ales sa fie si buna si gratuita. Daca ai cont google, ai cel mult find my phone, asta daca telefonul are conexiune la internet.

| Osneros a răspuns:

Exista o gramada. Procesul se numeste OSINT, cu toate ca un numar de telefon nu e chiar open-source. Daca chiar esti interesat, documenteaza-te, n-o sa-ti dau nume.

| bmerry a răspuns:

Exista o aplicatie pentru iOS numita,, Find my friends" prin care poți vedea unde sunt prietenii tai in timp real, cu condiția ca ei sa accepte in prealabil sa își partajeze locația cu tine și sa aibă Internetul + localizarea activata. O alta modalitate de a detecta locația contactelor tale nu exista. In alta ordine de idei, nu o poți face fără acceptul lor.