| Cavani1999 a întrebat:

Dacă am pierdut un telefon pot sa localizez locul unde e? Exista vreo aplicație sau ceva care sa ma ajute sa îl găsesc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il poti localiza numai daca aveai sistemul GPS pornit si ai platit acest serviciu de urmarire, la furnizorul tau de telefonie.

| NLS a răspuns:

Telefoanele cu Android au integrata o optiune prin care se poate localiza.
Trebuie doar sa o fi lasat activa, apoi sa folosesti o aplicatie disponibila pe Google Play, sau o pagina web.

In setarile telefonului, ar trebui sa gasesti un submeniu ce se numeste Google. (poate e ascuns in spatele altui submeniu, nu o sa il vezi direct cand accesezi Settings).

Apoi in Google o sa gasesti "Gaseste-mi dispozitivul".

https://i.imgur.com/NxV0jN2.jpeg

Răspuns utilizator avertizat
| iosdru8998t9 a răspuns:

Îl poți localiza daca telefonul ai lasat locația pornita și datele mobile pornite dar nu-ți garantez mai șanse mici dacă le ai pe astea activate câți poate reseta telefonul și practic nul mai gasesti deloc