| iintunericul a întrebat:

Salut, TPU, exista un program care poti mari rezolutia camerei foto, adica am telefon cu camera de 3.2 cu o rezolutie de 2048x1536, as putea cu ceva program sa imi maresc rezolutia?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu aproape orice program poti mari rezolutia, dar scade putin claritatea. In Magix Photo Clinic (e gratuit) poti sa maresti rezolutia pozei, si pana la o limita, daca e camera performanta, se vede ok, dar cand depasesti cu mult rezolutia initiala arata ca o poza VGA.

| hp8510p a răspuns:

Nu.Cu cat camera are mai multi megapixeli cu atat rezolutia este mai mare

| Nero a răspuns:

Asa ceva este imposibil.Totusi daca vrei sa imbunatatesti calitatea pozelor(daca ai telefon android/ios) poti descarca acest program numit Aviray si sunt o gramada de optiuni sa imbunatatesti pozele.
Sa maresti rezolutia este ca si cum ai vrea un program sa iti faca ecranul mai mare big grin