| Ionut_Laurentiu_1995 a întrebat:

galaxy core(i8260/i8262/4g NU PRIME
) sau Philips s388?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, eu iti recomand samsungul, telefoanele Philips sau ce face Philips in general sunt decat niste pocnitori copiate.

| Ionut_Laurentiu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Bun dar care dintre modelele de core ...trebuie sa mentionez ca am deja philipsul si as vrea sa il schimb cu un Samsung si nu sunt sigur insa cred ca il voi schimba

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut_Laurentiu_1995):

Ia-l pe care doresti tu, ambele modele sunt mai sus de Philips, te poti uita si la telefoanele lumia, nu sunt asa de rele, vorbesc din propria experienta, si LG sunt peste Philips, te mai poti uita si pe la sony.Sunt multe firme care au telefoane la acelasi pret ca Philips si au o calitate ridicata.

| Ionut_Laurentiu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Dar Allview p4 life/p5 life?

| Ionut_Laurentiu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Stiti cumva si ce memorie ramane din 8gb intr-un galaxy core prine 4g

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut_Laurentiu_1995):

Allview sunt la fel de proaste ca Philips, poate si mai proaste.De Allview trebuie neaparat sa te feresti, sunt foarte slabe, service-ul lor imi face scarba, (varamiu' a stat o luna intreaga fara telefon deoarece si-a spart display-ul, si cei de la Allview dupa ce ca l-a tinut o luna nici nu l-a montat cum trebuie.Allview este doar o firma care cumpara telefoane chinezesti care cica sunt "bune" si la un pret accesibil.Mai bine prefer sa cumpar un telefon mai scump cu aceleasi specificatii decat sa bag bani in fiecare luna in telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut_Laurentiu_1995):

La lumia 625, ramane 7, 3gb din 8, sistemul de operare avand 550mb, restul `150mb fiind ocupati de aplicatiile standard.Probabil androidul ocupa mai mult, deci in jur de 6, 5-7 gb.

| Ionut_Laurentiu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma prea intereseaza telefoanele cu wp doarece eu folosesc telefon pentru foarte multe aplicati si jocuri de aceea vreau un telefon cu cat mai multi gb de stocare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut_Laurentiu_1995):

In ultimul timp windows phone s-a ridicat ca aplicatii, si in plus e mult mai bine optimizat, de aceea mi-am cumparat acest lumia, la gaming are cele mai bune jocuri si noi, nu toate ca pe android, dar le are pe cele mai performante, daca vrei stocare multa iti poti lua un card de 32 gb sau 64, depinde cat suporta telefonul.Bafta!

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Galaxy core i8262 este cel mai bine.

Daca ei un Philips s388 o sa ai probleme cu el ca am si eu acest telefon si face niste figuri la display si sistemul sau de operare.
Un lucru zic iti merge bine primele 3-6 luni dupa aceea gata.

| WarriorCat a răspuns:

Telefoanele Galaxi se numara printre cele mai bune din parerea mea.

| TheTimeKiller a răspuns:

As zice, galaxy core, ai parte de update-uri si serviciile Samsung in parteneriat cu dropbox(spatiu in cloud gratuit).
Lenovo nu prea dau update-uri si dupa un an iti va parea rau.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Ma scuzi, am vrut sa spun ca Philips nu prea dau update-uri.