| ionuttt11 a întrebat:

SALUT TPU happy
Am urmatoarea configuratie la pc
-Procesor Intel celeron e 3300 2, 5 ghz dual core
-2gb ram ddr2 800 mhz
-placa video nVIDIA ceforce 210 1gb ddr3 64 bit
win 7 ultimate 32 bit
Mi-am instalat chivalry medieval warfare, Mi-am instalat razer game booster si in coltul stanga sus imi arata un numar scris cu galben.
Din ce am inteles ala e fps si la mine variaza intre 20 si 35, e bine.Nu ma pot decide daca face lag sau asa e jocul.Tin sa mentionez ca grafica e pe low.
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

E binisor pentru ce pc ai, nu se poate numi tocmai lag la fps-ul pe care il ai.
Pentru jocurile fps si action cum e asta e recomandat sa ai constant peste 30 fps pentru ca diferenta intre 20 si 30 fps in jocurile din aceasta categorie e colosala. Jocurile din genul racing sunt considerate "playble" si la 20 fps. Deci daca fps-ul tau se invarte mai mereu in jurul valorii de 30 nu se poate numi lagwinking

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ia un playstation, wii, sau Nintendo.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Zi mersi ca merge cu atat, ce vrei mai mult?

| ionuttt11 explică (pentru FatUglyVirgin):

E bine, nu e lag

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ionuttt11):

Nu inteleg care-i intrebarea.

| ionuttt11 explică (pentru FatUglyVirgin):

Vreau sa stiu daca intre 20-30 fps este bine

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ionuttt11):

Se misca bine? daca avea 30 fps + era ok asa mai are lag la 20

| DaftPunk a răspuns:

Ce ai tu, sunt configuratiile minime pentru acest joc. Daca ai lag sau nu, tu decizi, depinde daca pe tine te deranjeaza sau nu.