| iintunericul a întrebat:

Imi puteti explica si mie cum functioneaza taci scrim-mul la telefoanele mobile cu android?
Si ce functie are procesoru dar memoria RAM pentru telefon?

2 răspunsuri:
| hypentakill a răspuns:

Un touchscreen este un ecran Lcd, peste care stă o componenta sensibilă la atingere, numită digitizer. Procesorul încorporează funcțiile unității centrale de prelucrare a informației.Memoria cu acces aleator (RAM).În general, atât timp cât memoria nu este supusă unor situații anormale de funcționare (frecvență, tensiune de alimentare sau temperatură în afara specificațiilor), ea oferă o stabilitate (siguranță) extrem de apropiată de perfecțiune

| b06dan1x7 a răspuns:

1. Touchscreen-ul este sticla care se foloseste de caldura degetului ca sa transmita informatia la telefonul taulaughing WOW.
2. Procesorul prelucreaza toate comenzile care le preia de la touchscreen-ul telefonului, tu prin atingerea touchului ii dai comenzi telefonului.
3.RAM- ul este insusi o piesa care ajuta procesorul la comenzile mai dificile, ajuta procesorul sa raspunda mai repede la comenzi.