| Durky a întrebat:

imi puteti face o comparatie intre aceste doua telefoane?, ma ajuta foarte mult.
» Nokia N900 32GB
și
» Samsung Galaxy Ace 4

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Uite aici comparaţia făcută de GSM Arena.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2917&idPhone2=6479

Ce pot să-ţi spun la o primă vedere este că acel N900 este făcut acum mulţi ani mai exact 6 iar Galaxy Ace 4 în 2014.
Primul are sistem de operare Maemo 5 şi al doiela ultimul Android KitKat. Eu aş opta pentru Ace 4 desigur. Şi procesorul este un Dual Core la al doilea telefon în comparaţie cu acel single core, iar un alt aspect important este acela al bateriei care este mai mare ca la primul telefon. A şi să nu uităm despre camera foto, este mai bun ca la primul telefon (este vorba despre evoluţia tehnologică desigur) în 6 ani de zile se schimbă multe.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, Nokia N900 este mai performant d.p.d.v. tehnic - vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......u8fio9.php

Toate cele bune!

| Durky explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspuns.

| bursuc001 a răspuns (pentru Durky):

Cu plăcere happy